Odgovori 676 postova
Making my dream come true
  • Korisnikov avatar
    Helen
    Amater
    Amater
    Pridružio se: pre 2 godine

Re: Making my dream come true

od Helen » pre 2 godine

Olievera, naravno, evo recepta:

Krompir sa blitvom
    Krompir se obari u ljusci, pa se prohladi i oljušti. U tiganj se stavi 10 ml ulja, blitva iseckana na rezance kojoj je odstranjen koren i 2 čena belog luka i pola kašice vegete (može i ne mora, bude ukusnije iako znam da nije baš zdrava). Kada je blitva prodinstana doda se krompir isečen na kriške i posoli po ukusu.

Narcisa i ja sam skroz izašla iz moda za izlaske, ali planiram da se vratim u mod :evil: :pivo:
    Ni ja ne volim previše jela na kašiku, ali mislim da će mi čorbice pomoći da unesem još više povrća.

Debeliccka hvala puno. Hoću. Sumnjam da mogu tako da se hranim uvek, ali neću unapred da pružam otpor dok ne probam :) Nadam se da će mi 7 dana pomoći makar da se malo nešto razmrda i promeni u organizmu.
    Imam samo jedno pitanje: Kada kažeš dvopek misliš na običan tostiran hleb ili šta tačno? Koliko maksimalno dnevno smem hleba ako se oprostim od svih ostalih UH?
    visina 157cm, godine 26
  • Korisnikov avatar
    Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Pridružio se: pre 6 godine
    Horoskop: Gemini

od Debeliccka » pre 2 godine

Probaj koliko dana možeš, bez obaveze. Ako ne budeš smatrala da si komotna sa tim, ti nemoj. Naravno da to nije predlog za uvek nego za nekoliko dana.
    Dvopek bi trebalo da pečeš u rerni, odaberi neki hleb koji je dobar, iseci na jednake kriške (jednake debljine, ako već nije isečen) i ispeci u rerni. Pečen dvopek može da stoji i sedam dana, ako si ga dobro ispekla.
    Probaj sa kojom si količinom OK na dnevnom nivou. Uzmi tu jednu kriščicu odmah posle kafe, uzmi posle u doručku, ako želiš jedi i u ručku.
    Izmeri hleb pre pečenja, npr ako ceo hleb ima 500 grama, iseci ga na kriške i ispeci i prebroj parčiće tako da zapamtiš za ubuduće koliko parčića je npr 100 grama odnosno petina ove količine. Pečen dvopek stavljaj u papirnu kesu koja će ostati otvorena dok se dvopek ne ohladi. Kasnije možeš da je zatvoriš a takođe (kasnije) smeš tu papirnu da staviš u najlon kesu ako treba. (samo nemoj topao dvopek u najlon kesu).

Probaj i vidi koja količina ti odgovara. Ne bi trebalo ni da ti je 100 grama malo (meren pre pečenja) ali ako ti je malo idi na veću količinu, na 150 gr.

Ako ti bude takva situacija da treba da uzmeš svinjetinu umesto junetine, nema veze, opet će biti koristi. Trebalo bi da se dogodi promena. Ispričaću ti posle kad sam i zašto pribegla ovome na par dana i kako sam prošla, sad moram da žurim...
    :wink:
    Slika

5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • Korisnikov avatar
    Helen
    Amater
    Amater

od Helen » pre 2 godine

Ok razumem. Pokušaću na par dana pa ćemo videti :) Mislim da mi je 100 grama hleba ok, naročito ako ga podelim na doručak i ručak.

Kad budeš mogla ispričaj mi svoj rezultat :) Zanima me isto i zbog čega je dvopek bolji od običnog hleba? Kalorija mora imati isto. Bolji za varenje ili šta? Hvala :)
    visina 157cm, godine 26
  • Korisnikov avatar
    Vedrana
    Amater
    Amater
    Pridružio se: pre 3 godine

od Vedrana » pre 2 godine

Ja volim kuvani krompir sa blitvom, naravno bez belog luka, smuči mi se život kad se samo i pomene ta namirnica :010: .
    Kuvana jaja... Ja sam planirala da jaja i jedem samo u kuvanom obliku, da bih što više izbegla prženje, ali ipak mi ne odgovara iz razloga što, jaja kad su pržena, mogu im u tiganju dodati mladi luk, šampinjone i dobiti preukusan obrok, pogotovo dok je mladi luk bio jedino povrće koje nam je do tada stiglo u bašti. A da jedem svež mladi luk uz kuvana jaja, to mi ne bi odgovaralo... Zato uz kuvana jaja trudiću se da jedem neko drugo povrće, sada imamo više povrća. I jaja obično skuvam naveče za doručak, da ne bih ujutru čekala da se skuvaju.
    Helen, samo napred !
    :mahac:
    19.09.2018. 103.3 kg
  • Korisnikov avatar
    Helen
    Amater
    Amater

od Helen » pre 2 godine

Vedrana ja baš volim beli luk :oops: Jaja jedem nekada kuvana, nekada pečena. Nisam zapisivala kada koja, samo ako pečem dodam kalorije za ulje. I isto volim da u pečena jaja ubacim luk, papriku, pečurke itd.

13.06.2016. 57/100 PRVI dan bez ikakvog šećera
    D: jaja 100g, sir 70g, paradajz 250g, hleb 60g 480kcal
    U: krastavac 300g 42 kcal
    R: belo meso 200g, karfiol 200g, salata krastavac 300g, paradajz 150g i maslinovo ulje 2g, hleb 40g 475 kcal
    V: sir 100g, krastavac 200g 280 kcal
    TOTAL 1275kcal

FA: ništa

Za sad se ne osećam baš najbolje bez šećera, nemam energije i spava mi se. Možda je podsvesno, tako da nastavljam još par dana pa ćemo videti :)
    visina 157cm, godine 26
  • Korisnikov avatar
    narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Pridružio se: pre 4 godine
    Horoskop: Sagittarius

od narcisa » pre 2 godine

Podsvjest te šljaka 100%. Nakon jednog dana nema šanse da upadneš u takvo stanje :D . Javi se šestog, sedmog. :009:
  • Korisnikov avatar
    Milan_Dj
    Amater
    Amater
    Pridružio se: pre 5 godine

od Milan_Dj » pre 2 godine

Ja uopste nisam primetio da si ti svakodnevno jela neki oblik slatkog :shock:

A sad primecujem i da svakodnevno jedes proteine :shock:
  • Korisnikov avatar
    Tebi_Za_Ljubav
    Još malo pa profi
    Još malo pa profi

od Tebi_Za_Ljubav » pre 2 godine

I ja bih da čujem neki savet za izbacivanje tečnosti? Mada sam čula da je čaj od peršuna ok za to. Da li je neko probao. Kalorijski zaista ne jedeš puno, jedeš čak i manje po mom mišljenju. Meni je zapalo za oko da mešaš meso i skrob, možda da pripaziš na tu kombinaciju.

Negde sam čitala/čula i vrlo dobro zapamtila informaciju da se kafa sa mlekom "vari" mnogo, mnogo sati i da je vrlo loša kombinacija. Ne znam da li je tačno, al bih volela ukoliko neko zna nešto o tome da objasni.
    Bez obzira šta mi se desi, ja sam borac, a ne žrtva!
  • Korisnikov avatar
    Helen
    Amater
    Amater

od Helen » pre 2 godine

Narcisa i ja mislim da je podsvest, ali ako jeste baš udara dobro :shock: :D

Milane pa svaki dan jedem voće i skoro svaki suvo voće ili med. Znači da, svaki dan nešto slatko ali prirodno.
    Jedem i proteine svaki dan što ne volim baš, ali to jedem po savetu iskusnijih sa foruma. Ja bih jela meso 2 puta nedeljno i sir/jaja 3-4 puta da je skroz po mom ukusu :D

TZLJ Ne mešam proteine i skrob često, ponekad. U poslednjih par dana se desilo dva dana vezano, ali generalno mislim da ih pomešam jednom nedeljno, možda i ređe.
    Ne znam za kafu sa mlekom, izbacila sam šećer iz kafe za sada, a nekad pijem i bez mleka. Postepeni prelaz :D Moj otac pije čaj od peršuna za izbacivanje tečnosti i mislim da mu pomaže.
    visina 157cm, godine 26
  • Korisnikov avatar
    Debeliccka
    Profesionalac
    Profesionalac
    Pridružio se: pre 6 godine
    Horoskop: Gemini

od Debeliccka » pre 2 godine

Pa jedi meso npr 3 puta nedeljno ako ti tako odgovara, ali jedi proteine svaki dan.... Jedi ponekad ribu, itd...

Ovo ostalo, pišem ti na pp.
    Pozz
    Slika

5.11.2012.-74kg, 6.12.2012-67kg, 2.2.2013-62kg, 25.3.2013.-60kg, 6.5.2013.-59kg, 8.6.2013.-58kg, polovina juna 2013 - 57kg i posle toga 57kg sa povremenih 58kg na kratko...
  • Korisnikov avatar
    Helen
    Amater
    Amater

od Helen » pre 2 godine

Debeliccka, radi ovaj sistem, i to veoma brzo :D
    Vaga se pokrenula već nakon jedan dan, -0.7kg jutros! I osećaj potpune lakoće u stomaku, nema ni blage naduvenosti, savršeno je :)
    Hvala ti punooooooooooo! :hi-fi: :020: :30:
    Očekujem tvoj pp kad budeš mogla :)
    visina 157cm, godine 26
  • Korisnikov avatar
    narcisa
    Profesionalac
    Profesionalac
    Horoskop: Sagittarius

od narcisa » pre 2 godine

Jeeeeeiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :veseljak: . :mahalo:
  • Korisnikov avatar
    Helen
    Amater
    Amater

od Helen » pre 2 godine

Debelicckina svaka reč zlata vredi!!!!!! :veseljak:
    visina 157cm, godine 26
  • Korisnikov avatar
    oliveras
    Amater
    Amater
    Pridružio se: pre 3 godine
    Horoskop: Virgo

od oliveras » pre 2 godine

Cestitam :veseljak:
    Slika
    12.07.2013-04.2015 pocetak 97.7 kg. kraj 80 kg.
    UN 29.11.2015-27.02.2016 pocetak 86.6 kg. kraj 79.5 kg.
    07.05.2016 pocetak 78.5 kg.
  • Korisnikov avatar
    Milan_Dj
    Amater
    Amater
    Pridružio se: pre 5 godine

od Milan_Dj » pre 2 godine

Prava magija je to. :16:
    Bez kasike meda i 20g smokvi i odmah minus veci od famoznih 500g :D
Odgovori 676 postova